Piknik Na Skarpie – 2018

Dnia 04 lipca zorganizowaliśmy „Piknik na Skarpie – 2018”. Aby aktywnie zacząć biesiadowanie, cześć uczestników przyjechała rowerami z Wrześni, a kolejna grupa pokonała  4 kilometrową trasę Węgierki – Gozdowo. Wszystkie rajdowe grupy zostały przywitane oklaskami, słowem uznania ze strony P. Kierownik Doroty Szykownej i zasłużonym ciepłym posiłkiem.

Impreza plenerowa na terenie ŚDS rozpoczęła się o godzinie 15:00. Każdy uczestnik pikniku otrzymał chustę z logo imprezy. Zaproszeni przez nas  goście z ŚDS „Jutrzenka” w Pietrzykowie rozbijali namioty i przygotowywali się do wspólnego nocowania pod chmurką. Rozpoczęły się  zabawy i konkurencje, które nagradzane były upominkami podarowanymi przez naszych zaprzyjaźnionych Sponsorów. Każdy mógł się sprawdzić w różnych konkurencjach, były to m.in. zabawa z chustą klanza, strzały piłki do bramki, wyścigi kaczuszek w wodzie, zumba, ping – pong, kometki.

Na koniec odbyła się kulinarna konkurencja – krojenie warzywnej sałatki na czas. Było dużo śmiechu i  pysznego jedzenia. Sałatka została podana do kolacji w towarzystwie kiełbasy z grilla, pyry z gzikiem i wiejskiego chleba ze smalcem. Wieczorem, kiedy zrobiło się już ciemno zorganizowaliśmy podchody po okolicach naszej wsi. Grupa uciekająca składała się z uczestników z ŚDS Gozdowo, grupa goniąca z uczestników z ŚDS  Pietrzyków. Wszyscy spisali się doskonale. Imprezę zakończyliśmy śpiewem przy ognisku i kinem letnim. Kiedy zapiały koguty ok. godziny czwartej – nocne marki zasypiały, a ranne ptaszki budziły się do życia. Po wspólnym śniadaniu zakończyliśmy „Piknik na Skarpie”.

Skip to content