V SPARTAKIADA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH WRZEŚNIA 2011

dscn2651W środę 29.06.2011r. odbyła się już V Spartakiada Osób Niepełnosprawnych połączona z drugą uroczystością- V-leciem istnienia Środowiskowego Domu Samopomocy. Rozpoczęliśmy tradycyjnie od przemarszu ekip sportowych wokół hali sportowej w Gimnazjum nr 2 we Wrześni. Po zapaleniu znicza, odczytaniu przysięgi oraz powitaniu gości przez kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy p. Dorotę Szykowną rozpoczęto konkurencje. Były to: rzut do kosza, skok w dal z miejsca, rzut do celu, rzut lotką oraz strzał do bramki unihokej. Po zgodnej rywalizacji wszyscy pojechali do Gozdowa, gdzie odbywała się uroczystość związana z jubileuszem 5-lecia istnienia ŚDS „Na Skarpie”. Gościom została ukazana prezentacja uczestników zajęć oraz etapy modernizacji budynku, który ŚDS otrzymał po Szkole Podstawowej. Sami uczestnicy mogli się pochwalić dorobkiem artystycznym-pantomimą, której mottem przewodnim było: Ikar-wznosimy się ponad poziomy.
Za udział w sportowych zmaganiach uczestnicy otrzymali medale, puchary, dyplomy oraz statuetki symbolizujące skrzydła Ikara. Wysiłek nagrodzony został upominkami. Miłym akcentem imprezy była animacja, konkurs plastyczny, malowanie twarzy, balonikowe zwierzątka oraz klauni robiący duże banki mydlane. Odbyły się także pokazy modeli latających, pierwszej pomocy i straży pożarnej.
W imprezie wzięło udział 14 zaprzyjaźnionych placówek – Środowiskowe Domy Samopomocy, WTZ, Domy Pomocy Społecznej. W imprezie uczestniczyło ok. 150 osób niepełnosprawnych.
Skip to content