X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

X Spartakiada Osób Niepełnosprawnych została rozegrana 6 lipca w Gimnazjum nr 2 we Wrześni.

W tegorocznej jubileuszowej Spartakiadzie wzięło udział ponad 100 uczestników z 12 wielkopolskich ośrodków. Zawody rozpoczęło uroczyste wprowadzenie ognia olimpijskiego oraz przemarsz wszystkich drużyn. Zapalenie znicza, odśpiewanie hymnu, sportowa przysięga oraz wprowadzenie flagi olimpijskiej w trakcie ceremonii tworzyły atmosferę prawdziwych igrzysk. Otwarcie rywalizacji uświetnił też barwny występ wrzesińskich mażoretek.

Wśród gości pojawił się zastępca burmistrza Wrześni Karol Nowak, a także przedstawiciele policji, straży miejskiej
i okolicznych gmin. Jak co roku, spartakiada nie miałaby szansy się odbyć, gdyby nie wsparcie wielu zaangażowanych osób – wolontariuszy, harcerzy, nauczycieli i przyjaciół przedsięwzięcia. Zawodnicy rywalizowali w takich kategoriach, jak rzut piłką lekarską, rzut do kosza, rzut do celu, skok w dal z miejsca czy bieg na 18 m. Oprócz konkurencji indywidualnych liczyła się współpraca w sztafecie z pałeczką, w której każdy z członków czteroosobowych drużyn miał do pokonania 18 m.

Tradycyjnie odznaczono najlepszych, choć medale i drobne nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy. W Spartakiadzie nie ma bowiem przegranych, liczy się też radość ze sportu i postawa fair play. W planie imprezy był czas na wspólne gry i zabawy, które również sprawiły zawodnikom wiele uciechy i pozwoliły im poznać nowych przyjaciół.

DSCN6169DSCN6166DSCN6111DSCN6108DSCN6057DSCN5976DSCN5927

Skip to content